Moim ostatni projektem jest zestaw golfów. Idealny, gdy nie lubisz nosić szalika, albo wieje ci po szyi! Bardzo ciepłe, otulają szyję i ramiona.
Do dziergania użyłam drutów w rozmiarze 5mm. Kominy wykonane są z różnych włóczek. Wszystkie o grubości ok. 200m./100g. Każdy w innym kolorze, bo każda z osób, która została nimi obdarowana miała inny charakter a kominy miały je reprezentować. Konstrukcja jest prosta: ściągacz 2×2 dziergany aż się zawinie, potem dodane oczka na ramiona i zwężone, by przód i tył lepiej się układały. Daj znać w komentarzu jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konstrukcji a zrobię post z tutorialem 🙂
Ten fioletowy ze względu na swoje farbowanie, produkuje ciekawe paski, które uwidoczniają się dopiero podczas pracy. Poprzez zmieszanie z odcieniami niebieskości i pomarańczy będzie pasował do wielu stylizacji!
Beż to kolor bardzo uniwersalny i dyskretny w noszeniu. Delikatne akcenty brązów włóczki nadają mu nieco charakteru. Włóczka ta jest niezwykle miękka mimo zawartości wełny. To bardzo ważne, bo wełna oprócz tego, że grzeje, to czasem gryzie 😉 To jest komin, który zatrzymałabym dla siebie! Niesamowicie mięsisty.
Wyjątkowy komin, dla wyjątkowej osoby. Właściciel jest pełen dobrej energii i chce nią zarażać innych! Kolory tęczy tak spodobały się mojej bratanicy, że od razu poprosiła mnie o golf z tej włóczki. Trudno znaleźć takie wariactwa w włóczkach z domieszkami wełny, dlatego ten wykonany jest ze 100% akrylu. Jego zaletą jest niesamowita miękkość!
Klasyczna czerń. Cóż tu więcej napisać? Komin dedykowany mężczyźnie, ale klientce, która zamówiła ten zestaw na prezenty świąteczne tak się spodobał, że drugi czarny będzie nosić sama 😉
Tak prezentują się wszystkie kominy razem. Od intensywności, poprzez neutralne kolory, po klasyczną czerń uniwersalną dla płci i wieku. A jak ty trzymasz ciepło w zimie? Szalik, komin, jedno i drugie? A może jest ci tak ciepło, że nie potrzebujesz niczego? Daj znać na dole w komentarzu 🙂 Dzięki za wizytę!
9 komentarzy
Wszystkie pomysły Cupri są rewelacyjne, z przyjemnością oglądałem ciekawe rozwiązania. Jestem pod dużym wrażeniem
Witam serdecznie ☺ Czy możesz zrobić tutorial jak zrobić taki komin? Pozdrawiam ?
Jasne! Wpisuję na listę <3 Dziękuje za komentarz!
Czy ten komin jest robiony w całości, na okrągło i na drutach z żyłką? Jak dobierane są oczka na ramiona?
Planuję nagrać w tym tygodniu tutorial wideo. W dużym skrócie: robisz golf od góry na okrągło i dzielisz oczka na przód i tył. OD tego momentu osobno robisz każdą część. Nabierasz ok 10 oczek na jedno ramie, przerabiasz cały rząd i nabierasz 10 oczek z drugiej strony. Zaznacz markerami miejsca gdzie zaczęłaś dodawać oczka i przerabiając ściegiem francuskim, zamykaj po jednym oczku z każdej strony w co drugim rzędzie właśnie przed i po markerze. To daje ładne zejście do początkowej ilości oczek. Przerabiasz dalej aż będziesz zadowolona z długości, albo chwilę wcześniej robisz 5 rzędów skróconych, żeby uzyskać ładny łuk. Zamknij oczka. Zrób to samo z drugiej strony – ja zalecam krótszy tył, bo nie marszczy się pod kurtką. ramiona zszyj na koniec, albo zamiast nabierać z drugiej strony na drut, nabieraj oczka z gotowej strony – unikniesz szycia 🙂 Mam nadzieję, że to trochę po mogło i ruszysz z golfem. Bardzo postaram się zrobić wideo w tym tygodniu. Bardzo mi miło, że zainteresowałaś się tym wzorem, trzymam kciuki!
Poczekam na video ? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ?
Aga, pierwsza część instrukcji wideo już na blogu! Daj znać czy wszystko jasne. Chętnie wyjaśnię wszelkie niedopowiedzenia, których pewnie sporo..dopiero uczę się robić tutoriale 🙂 Przyjemnego dziergania!
Witam.
Moge prosić tutorial na komin?
Edyto, tutoriale sa dostępne w innych moich postach o golfach i na moim kanale na Youtube. Przepraszam za późną odpowiedź, ale nie dostałam powiadomienia o Twoim komentarzu. Mam nadzieję, że znalazłaś odpowiednie materiały 🙂